شرایط فرانک لمپارد به عنوان مربی چگونه خواهد بود

چلسی در این فصل تابستان شلوغی را تجربه میکند . آنها ابتدا مجبور شدند ادن هازارد را به رئال مادرید بفروشند و با مائوریسیو ساری هم برای قطع همکاری به توافق رسیدند و با توجه با محرومیتنقل و انتقالاتی که دارند باید تکلیف بازیکنان قرضی خود را نیز مشخص کنند.

به گزارش اسکای ، نظر کاوه سلهکل در مورد وضعیت چلسی به برخی سوالات پاسخ میدهد.

چرا فردی بی تجربه انتخاب شد؟

چلسی به دلیل محرومیت از نقل و انتقالاتی که دارد نمیتواند به سراغ مربی های بزرگ و شناخته شده برود زیرا مثلا مربیانی مثل آلگری نیاز به صرف هزینه در بازار نقل و انتقالاتی دارند و با توجه به این وضعیت حاضر نمیشوند به چلسی بیایند.اما لمپارد که نتایج بسیار خوبی را با دربی کانتی گرفته بود ، گزینه ی مناسبی است زیرا هم آشنایی کاملی با آکادمی دارد و هم تجربه کار با جوردی موریس ه این امر باعث استفاده بهتراز بازیکنان باشگاه میشود.

فرانکی اکنون در 41 سالگی به چلسی خواهد آمد یعنی همان سنی که جوزه مورینیو به این تیم اومد و بزرگتر از گلن هادل ، ویالی و رود گولیت که قبلا مربی چلسی شده بودند.و وقتی به موفقیت مربیان جوان مثل زیدان و گواردیولا نگاه میکنید متوجه میشوید که سن پایین دلیل نتیجه نگرفتن مربیان نیست

چه کسی لمپارد را انتخاب کرد؟

مارینا گرانوفسکایا نیروی محرکه این انتخاب بود و برای این تصمیم باید آبراموویچ را راضی کند اما مطمئن است که لمپارد به واسطه سال های درخشان حضورش در چلسی به عنوان بازیکن ، و رابطه بسیار خوبش با شخص ابراموویچ و هواداران و استعداد ذاتی اش میتواند زمان کافی را برای خود مهیا کند.

چه انتظاری از فرانک لمپارد دارند و چه مقدار زمان به او میدهند؟

انتظار قهرمانی و گرفتن جام برای او با توجه به شرایط نقل و انتقالاتی تیم و همچنین اوج گرفتن منچستر سیتی و لیورپول وجود ندارد اما انتظار مدیران این است که تیم در بین 4 تیم اول حضور داشته باشد و از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا هم عبور کند.اما باز هم اگر انتظارات را براورده نکند ابراموویچ با توجه به محبوبیت بالای فرانکی در تمام زمینه ها به او زمان بیشتری خواهد داد.پس فشاری روی او نخواهد بود.لمپارد در 23 سال گذشته اولین مربی انگلیسی چلسی است که هدایت آنها را در لیگ قهرمانان اروپا به عهده دارد.

تغییر سبک بازی و عملکرد بازیکنان چگونه خواهد بود؟

سبک تیم همان 3-3-4 خواهد بود تغییر چندانی نخواهد کرد زیرا لمپارد باید به شکلی بازیکند که بازیکنان با آن سبک آشنا باشند و آنها فصل گذشته هم با ساری به این روش بازی کردند.اما تفاوت عمده لمپارد و ساری این است که مرد ایتالیایی دست به تغییر تاکتیک نمیزد و حتی زمانی که به مشکل میخورد هم نمیتوانست کاری انجام دهد اما فرانکی نشان داده که به راحتی قادر به تغییر نقشه و سبک حتی در طول بازی است.لمپارد بسیار با یورگن کلوپ مقایسه میشود و بازیکن ها هم دوست دارند با این مربیان همکاری داشته باشند زیرا حتی اگر نتوانند در یکی از نقشه های تیم عملکرد لازم را داشته باشند ، در ترکیب های دیگر میتوانند از توانایی های خود استفاده کنند. کاری که در استفاده از فقط یک ترکیب نمیتوان انجام داد.

یکی دیگر از نقاط قوت لمپارد تسلط او بر بازیکنان در زمین بازی و رختکن است و هیچ بازیکنی حق سرپیچی از او را نخواهد داشت.

کدام بازیکنان قرضی به چلسی برمیگردند؟

چلسی اکنون 29 بازیکن قرضی دارد که بعد از اتمام قرارداد قرضی که داشتند به تیم برگشتند و هنوز تکلیفشان مشخص نشده است.اما فکر میکنم فیکایو توموری و میسون مانت که در دربی هم با لمپارد کار کرده اند به همراه باتشوایی از کریستال پالاس ، کلارک سالتر که کاپیتان تیم زیر 21 سال انگلیس هم هست ، ریس جیمز که مرد سال فوتبال ویگان شد ، کورت زوما از اورتون و تامی ابراهام و تیمو باکایوکو میتوانند در فصل آیده به چلسی کمک کنند 

چلسی در این فصل فقط قرارداد متئو کواچیچ را دائمی کرد و کریستین پولیسیچ هم دیگر بازیکن جدید این باشگاه خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *